Virumaa Rahvaülikooli Selts müüb toetusmärke

Käivitunud kampaania kutsub üles ostma spetsiaalselt Virumaa Rahvaülikooli Seltsi toetamiseks pressitud rinnamärke ning andma seeläbi jõukohast panust seltsi kavandatavatele piirkondlikele haridus- ja kultuuriüritustele.

„Meie selts on väike, kuid ambitsioonid suured. Ja nagu ikka tavaliselt vabatahtliku tegevusega, on piiratud ka meie rahalised võimalused,“ sõnas seltsi juhatuse esimees ja Virumaa Rahvaülikooli juubeli tähistamise idee üks autoreid Kaido Veski.

Seltsi plaanid seoses juubeliga on suured. Nii on Kundas ja Viru-Nigulas kavandamisel terve hulk haridus- ja kultuuriüritusi, mille rõhuasetus on kogukonnakeskne ja millele annab aktsendi aastal 1925 Kunda mõisas tegutsemist alustanud Eesti esimene ja pikka aega ainuke nn maatüüpi rahvaülikool.

Novembris toimub kodanikunädal, mille raames näiteks Kundas keskendutakse linna aukodanikest rääkimisele. Aprilli lõpus leiab aset hariduskonverents, mille teemaks elukestva õppe minevik ja tulevik. Samaks ajaks on planeeritud välja anda ka Virumaa Rahvaülikooli ajaloost kõnelev raamat. Augusti alguseks aga saab plaanide kohaselt lavaküpseks spetsiaalselt selleks otstarbeks kirjutatud Olavi Ruitlase näitemäng Virumaa Rahvaülikoolist.

„Kõige selle toetamisele me kohalikke üles kutsumegi – teeme õige üheskoos midagi ägedat ja kogukonda liitvat!“

Toetusmärgil on kujutatud Virumaa Rahvaülikooli omaaegne logo ning märke on välja antud neljas erinevas toonis – sinine, roheline, kollane ja punane. Üks märk maksab 5 eurot, aga soovi korral võib annetus olla ka suurem. Annetused lähevad Virumaa Rahvaülikooli Seltsile sihtotstarbeliselt Kundas ja Viru-Nigulas kavandatavate haridus- ja kultuuriürituste korraldamiseks.

Kõigi märgiostjate nimed trükitakse ära raamatus ja suveetenduse kavalehel ning seatakse üles seltsi veebilehele. Kandes Virumaa Rahvaülikooli Seltsi toetusmärki, on võimalik näidata, et kogukonnalugu, rahvaharidus ja sellest rääkimine on meile olulised.

Toetusmärke on võimalik osta Kunda linna klubist, sündmuste korraldamisega tegeleva juhtrühma liikmetelt ja erinevatelt seltsiüritustelt.

Pilt1

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga