Viru-Nigula mälumänguturniir sai hoogsa alguse

Teisipäeval, 9. oktoobril alustas oma 12. hooaega Viru-Nigula valla mälumänguturniir. Kunda Linna Klubis peetud esimesest osavõistlusest võttis osa üheksa neljaliikmelist võistkonda.

Kunda mälumänguklubi tegevus sai alguse 2006. aasta kevadel, mil Heldur Lahne ja Kaido Veski perekond Lahnede köögilaua taga sündinud idee teoks tegid ning esimesed kolm võistlust korraldasid. Esimesi kohtumisi aitasid ette valmistada ka Uno Trumm ja Tiit Alte. Hiljem on korralduse pool pisut muutunud, jaotudes hooaja lõikes osalevate võistkondade vahel võrdselt. Hetkel võistkonnas Selts mängivate Veski ja Trummiga on liitunud kundalased Kristjan Vodja ja Janek Puusepp, nende korraldada oli ka hooaja esimene võistlus.

Kaido Veski sõnul on osalejate hulk aastate lõikes püsinud suhteliselt stabiilsena: „Mulle päris meeldib, et tegemist reaalselt ongi sellise mõnusa klubilise tegevusega – hea ja üksteisest lugu pidav seltskond, kvaliteetne ja mitmekülgne meelelahutus. Kaks uut võistkonda annab asjale ainult hoogu juurde!“

Esimese võistluse pingerida kujunes küllalt pinevaks, saades lõpplahenduse alles viimases voorus. Pingelise mängu esikoha võitis sel korral kahepunktilise eduga võistkond Palgid konkurentide Vasta ja KÜG ees. Viimaseid eraldas omakorda vaid punkt.

Hooaja üldseis peale esimest võistlust ja mängude toimumisajad

Turniiri järgmine võistlus toimub 30. oktoobril ning selle korraldab võistkond VNVV. Hooaeg leiab oma lõpu 23. aprillil superfinaalis.