Etenduse kuulutus2

Homo Erectus

Kes ta on? Ta on üks inimese eellasi. Üks nendest, kellel on potentsiaali saada inimeseks. Sirge inimene. Nimes esineb sõna “inimene” juba üsna enesekindlalt. Aga tegelikkuses? Kas need, kes laval tegutsevad, on inimesed või on neil potentsiaali saada inimesteks? Või ei ole? Mis aitab kaetamise vastu? Kas armastus on olemas? Kas reeturi palk on surm? Mis on õieti reetmine? Kas raha eest saab kõike osta? Mida suudab andestus?

Kui seda lugu vaadates need teemad pisutki vaevama jäävad, pole me aega asjatult raisanud.

Lavastaja

Juri Poljakov

Vene poeet, kirjanik ja dramaturg. Sündis 12. novembril 1954.a Moskvas. Tema kirjandusliku ande avastas kooli kirjandusõpetaja I. A. Osokina. Poljakov õppis Moskva oblasti pedagoogilise instituudi vene keele ja kirjanduse teaduskonnas. Lõpukursustel asus tööle õpetajana. Tema loominguline tee algas poeesiaga.

1981. a. kaitses ta kandidaadi dissertatsiooni ja sai filoloogiateaduste kandidaadiks. Samal aastal võeti ta kirjanike liidu liikmeks.

19. aprillis 2001. a. asus Poljakov tööle nädalalehe Literaturnaja Gazeta peatoimetajana.

elu24Teoseid: luulekogu “Saabumise aeg” (1979); “Sada päeva prikaasini” (1980, avaldatud 1987); “Kitsetall piimas” (1995). Oma draamateosed on ta kirjutanud põhiliselt Moskva Satiiriteatrile.

Etenduse on tõlkinud ja lavastanud Tiit Alte, helikujunduse ja lava seadis mänguvalmis Kaido Veski.

Osades: Maša – Kertu Kaljund, Igor Košelkov – Kaido Veski, Irina Markovna – Elli Vallbaum, Nikolai Jegorovitš – Tiit Alte, Lera – Ille Limberg, Sergei Grankin – Tauno Küngas, Ksi – Alina Klimova, Anton Grigorjevitš Govorov – Hillar Aleksander Wimberg, Vassili Bortsov – Uno Trumm, Katja – Laura Anton, Dima – Egert Veski.

Esietendus 23.06.2013 Kunda Linna Klubis.

Täname: Rakvere Teater, Kunda Linna Klubi, Maarika Veski, Ele Sööl, Kelly Kruusmann, Julika Vääre, Arvo Kullamaa, Ando Holm, Laura vanemad ja kõik meie kallid lähedased.

Fotod: Reti Kokk