Ranna-Viru Rahvateater

rahvateatri logoRanna-Viru Rahvateater kasvas välja Kunda Huviteatrist jaanuaris 2013, kui kohalikku, järjepidevalt juba 105 aastat tegutsenud huviringi lisandus ühel sobival hetkel näitlejaid lähemalt ja kaugemalt. Ranna-Virumaaks kutsuti nimelt omal ajal piirkonda Rakvere, Võsu ja Aseri vahelises n-ö rannaäärses kolmnurgas.

Trupi kodusaaliks jäi Kunda Linna Klubi ning näitlejaid hingekirja 13, vanuses 6-82. Ametiteks neil alates õpilasest ja pensionärist, lõpetades omavalitsustegelaste, pääste- ja pangaametnikega. Loominguliseks liidriks sai Tiit Alte, kogenud ja mitmekülgne, vabakutseline  tõlkija ja lavastaja, kes koostööd teinud mitmete suurte teatritega ning kelle tõlkes on jõudnud lavale näiteks Theatrumi „Linn“ ja „Planeet“.

Oma esimesel tegutsemisaastal andis teater 25 etendust, mis on harrastustruppide kohta üsna märkimisväärne tulemus. Lisaks ümberkaudsetele rahvamajadele näidati oma loomingut ka Saaremaal ja Sillamäel, Tallinnas ja Imaveres, Lätis ja Leedus jne. Eesmärgiks võeti mitte niivõrd kvantiteet kui kvaliteet – näha ja näidata kohtades, kuhu väga sageli ei satu ja kus ees tugevad trupid ja põnevad harrastusteatrite kohtumised.

Trupi kvalitatiivsest arengust räägivad kahtlemata meile osaks saanud tunnustused.

2014/2015 hooaja peamiseks väljundiks on osalemine Viruma Rahvaülikooli 90. aastapäevale pühendatud projektis. Selle tarbeks on valminud tuntud eesti kirjanikul Olavi Ruitlasel kooli lugu kajastav ajalooline fiktsioon, mille proovidega alustab trupp juba septembrist.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga