Üldinfo

Virumaa Rahvaülikooli Selts on mittetulundusühing, mis loodi 2013. aasta alguses. Ühingu eesmärgiks on vaba- ning huvihariduse edendamine ja korraldamine Lääne-Virumaal, mille saavutamiseks korraldatakse koolitusi, loenguid, koolitusreise ja kultuuriüritusi, avaldatakse trükiseid, arendatakse huviharidust ning antakse etendusi.

Oma esimesel tegutsemisaastal keskendus selts peamiselt Ranna-Viru Rahvateatri sisulisele ja organisatoorsele arendamisele. Selle käigus andis trupp 25 etendust üle terve Baltikumi ning saavutas jaanuaris 2014 Eesti Harrastusteatrite Liidu riigifestivalil Grand Prix’.

2014. aasta eesmärkideks oli kodanikuhariduse propageerimine kogukonnas. Esimeseks sammuks oli aprillis-mais aset leidnud Kunda Linnavolikogu alaliste komisjonide liikmete koolitustsükkel, mille teemad ja teostus lähtusid otseselt kunagise Virumaa Rahvaülikooli ideelistest põhimõtetest. Kodanike ühisnädala raames novembris toimus seltsi eestvedamisel terve hulk üritusi, mis said osaks sooja vastuvõtu nii Virumaal kui ka kaugemal.

Käesoleval aastal plaanime oma senised tegevusalad ühendada. 5.-8. augustini lavastub aga Kunda mõisas Ranna-Viru Rahvateatri ja Eesti Harrastusteatrite Liidu ühise suurprojekti käigus etendus “Maili. Virumaa Rahvaülikooli lugu”. Sügiseks on kavandamisel elukestvale õppele pühenduv seminar, mis tõstatab muu hulgas küsimuse ka kogukonnaloo olulisusest antud valdkonnas.

Virumaa Rahvaülikooli Selts järgib oma tegevuses vabaühenduste eetikakoodeksit.

290

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga